Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

 

 

Harmatcsepp

a katolikus iskolák országos levelező tanulmányi versenye

 

Harmatcsepp döntő eredményei

Baján Veronika

hittan

2.

H-124

6.

Bajusz Nóra

hittan

2.

H-260

2.

Balogh Nóra

hittan

2.

H-122

8.

Csermák Júlia

hittan

2.

H-112

1.

Fáy Albert

hittan

2.

H-124

7.

Gőbl Kinga

hittan

2.

H-147

3.

Gyenes Adél

hittan

2.

H-208

4.

Kalányos György

hittan

2.

H-214

9.

Miczki Ferenc

hittan

2.

H-196

8.

Solymosi Ádám

hittan

2.

H-254

5.


Broczky Katalin

hittan

3.

h-142

10.

Dányi Luca

hittan

3.

h-260

8.

Ecsedi Balázs

hittan

3.

h-129

9.

Fóris Áron

hittan

3.

h-245

5.

Kovács Ágoston

hittan

3.

h-101

3.

Molnár Máté

hittan

3.

h-129

2.

Réthelyi Ágnes

hittan

3.

h-254

4.

Simon Levente

hittan

3.

h-196

7.

Szedresi Márton

hittan

3.

h-180

2.

Szücs Márton Teofil

hittan

3.

h-146

1.

Takács Luca

hittan

3.

h-124

6.

Veres Bianka

hittan

3.

h-184

9.


Ancsin Éva

hittan

4.

h-249

10.

Árvai Anna Erika

hittan

4.

h-184

5.

Beranek László Bence

hittan

4.

h-184

4.

Bezák Olivér

hittan

4.

h-129

1.

Borsos Máté

hittan

4.

h-129

4.

Broczky István

hittan

4.

h-142

7.

Cseh Zsófia

hittan

4.

h-101

2.

Dicső Dóra

hittan

4.

h-129

2.

Garajszki Bálint

hittan

4.

h-151

1.

Hegedüs Nóra

hittan

4.

h-129

3.

Masason Antal

hittan

4.

h-110

3.

Schmidt Dorina

hittan

4.

h-130

6.

Szász Ágoston

hittan

4.

h-249

9.

Tamás Máté

hittan

4.

h-184

8.


Bódi Dominik Zsolt

matematika

2.

h-246

6.

Csaba Nándor

matematika

2.

h-142

9.

Gáty Gergely

matematika

2.

h-148

2.

Kopasz Melinda

matematika

2.

h-205

4.

Nyitrai Balázs Péter

matematika

2.

h-208

7.

Rónaszéki Merse

matematika

2.

h-150

1.

Surányi István

matematika

2.

h-205

3.

Surányi Sándor

matematika

2.

h-205

5.

Szentendrey Réka

matematika

2.

h-124

8.

Takács Jázmin

matematika

2.

h-212

10.

Wöller Lili

matematika

2.

h-205

10.


Ferencz Mátyás

matematika

3.

h-142

8.

Grenerczy Anna Lili

matematika

3.

h-106

3.

Izsa Bernadett

matematika

3.

h-142

9.

Kanyó Blanka

matematika

3.

h-256

6.

Kovalcsik Nóra

matematika

3.

h-128

7.

Nagy Boglárka

matematika

3.

h-191

10.

Patkovics Dóra

matematika

3.

h-248

1.

Reisz Benedek

matematika

3.

h-245

4.

Strumpf Dávid

matematika

3.

h-260

2.

Till Nóra Lili

matematika

3.

h-142

5.


Ágoston Pál

matematika

4.

h-113

1.

Bándi Hunor

matematika

4.

h-256

10.

Batha Benedek

matematika

4.

h-101

4.

Berényi Petra

matematika

4.

h-146

5.

Bertalan Dániel

matematika

4.

h-148

7.

Borsos Máté

matematika

4.

h-129

7.

Gulyás Boglárka

matematika

4.

h-106

6.

Horváth Emese

matematika

4.

h-256

2.

Pilz Olivér

matematika

4.

h-185

3.

Pödör Máté

matematika

4.

h-141

10.

Szabó Levente Lukács

matematika

4.

h-245

8.

Török Bálint

matematika

4.

h-257

9.


Barta Blanka

nyelvtan

2.

h-141

8.

Fodor Lili

nyelvtan

2.

h-191

7.

Gál Bence

nyelvtan

2.

h-111

6.

Nyitrai Balázs

nyelvtan

2.

h-208

2.

Schmidt Dea

nyelvtan

2.

h-208

9.

Szabó Ervin

nyelvtan

2.

h-191

4.

Tábori Eszter

nyelvtan

2.

h-111

3.

Viktor Judit

nyelvtan

2.

h-191

5.

Wirth Lili

nyelvtan

2.

h-142

8.

Foris Dávid

nyelvtan

2.

h-134

1.


Aklermann Bálint

nyelvtan

3.

h-130

7.

Barna Lázár Anna

nyelvtan

3.

h-245

1.

Brumbaner Marcell

nyelvtan

3.

h-130

4.

Dányi Luca

nyelvtan

3.

h-260

4.

Gellért Gréta

nyelvtan

3.

h-205

9.

Káposztás Benedek

nyelvtan

3.

h-150

5.

Kertész Lili Anna

nyelvtan

3.

h-248

2.

Kovács Szabolcs

nyelvtan

3.

h-191

10.

Rácz Tamás

nyelvtan

3.

h-205

6.

Simon Szonja

nyelvtan

3.

h-243

3.

Nagy Boglárka

nyelvtan

3.

h-191

8.


Árvai Anna Erika

nyelvtan

4.

h-184

9.

Bertalan Dániel

nyelvtan

4.

h-148

1.

Biró Bálint

nyelvtan

4.

h-146

5.

Farkas Attila

nyelvtan

4.

h-191

8.

Klincsik Anna

nyelvtan

4.

h-211

7.

Marsiczki Alexandra

nyelvtan

4.

h-192

10.

Ragács Hajnalka

nyelvtan

4.

h-128

2.

Szelényi Artúr

nyelvtan

4.

h-146

3.

Tóth Eszter

nyelvtan

4.

h-190

4.

Vladár Csilla

nyelvtan

4.

h-243

6.


Bánházi Boglárka

olvasás

2.

h-254

2.

Gerencsér Panna

olvasás

2.

h-243

6.

Kátai Ádám

olvasás

2.

h-108

5.

Kosztelnik Eszter

olvasás

2.

h-130

8.

Kovács Patrik

olvasás

2.

h-129

3.

Merényi Cecíilia

olvasás

2.

h-146

1.

Pál Bendegúz

olvasás

2.

h-122

3.

Predák Anna

olvasás

2.

h-168

4.

Schmidt Dea

olvasás

2.

h-208

9.

Sümegi Júlia Anett

olvasás

2.

h-122

4.

Szabari Dorka

olvasás

2.

h-208

7.


Birócsák Marcell

olvasás

3.

h-145

7.

Grenerczy Anna Lili

olvasás

3.

h-106

6.

Hartyányi Vincent

olvasás

3.

h-196

8.

Izsa Bernadett

olvasás

3.

h-142

5.

Kovács Szabolcs

olvasás

3.

h-191

4.

Kovalcsik Nóra

olvasás

3.

h-128

2.

Simon Szonja

olvasás

3.

h-243

3.

Tálas Róbert

olvasás

3.

h-185

9.

Till Nóra Lili

olvasás

3.

h-142

1.


Bakacsi Lilla

olvasás

4.

h-253

5.

Eszlári Melinda

olvasás

4.

h-258

7.

Gyenes Lilla

olvasás

4.

h-258

9.

Juhász Erzsébet

olvasás

4.

h-143

6.

Kis Ilona Szidónia

olvasás

4.

h-245

1.

Kiss Boglár

olvasás

4.

h-253

8.

Kovács Sebestyén

olvasás

4.

h-146

2.

Pacsmag Eszter

olvasás

4.

h-112

6.

Simon Dániel

olvasás

4.

h-154

3.

Szabó Zalán

olvasás

4.

h-209

10.

Szakács Levente

olvasás

4.

h-190

4.

 

Szövegdoboz:

Tisztelt Igazgató Úr / Asszony!
Tisztelt Versenyszervező Kolléga!
Kedves Versenyzők!

 

 


Végéhez ért a katolikus iskolák alsó tagozatos diákjainak szervezett országos levelező tanulmányi verseny a HARMATCSEPP, melyen 93 iskola több, mint 2000  2., 3. és 4. osztályos tanulója vett részt olvasás-szövegértésből, nyelvtan-helyesírásból, matematikából és hittanból. 
A három fordulóból 1015 tanuló jutott be a középdöntőbe, melyet 2014. április 8-án tartottunk meg.

A következő iskolák tanulói vettek részt a középdöntőben:

Apor Vilmos Katolikus Iskolaközpont  Győr 9024 Pátczay Pál u. 46  H-101 
Árpád-házi Szent Margit Általános Iskola  Sátoraljaújhely 3980 József A. u. 1.  H-102 
Árpád-házi Szent Margit Óvoda és Ált. Iskola 9730 Kőszeg, Várkör 34. H-103
Boldog Gizella Katolikus Általános Iskola és Óvoda  Mohács 7700 Szabadság utca 2.  H-105 
Szent Imre Kat. Isk. és Jó Pásztor Óvoda  Eger 3300 Deák Ferenc út 45.  H-106 
II. Rákóczi Ferenc Katolikus Általános Iskola  Gyöngyös 3200 Petőfi Sándor út 2.  H-108 
Marianum Általános Iskola  Érd 2030 Alsó u. 21.  H-110 
Szent Kereszt Katolikus Általános Iskola és Óvoda  Cegléd 2700 Pesti út 2-4.  H-111 
Mindszenty József Katolikus Általános Iskola  Esztergom 2500 Kiss János u. 1  H-112 
Mindszenty József Római Katolikus Általános Iskola  Budaörs 2040 Esze Tamás utca 1.  H-113 
Nagyasszonyunk Katolikus Intézmény  Kalocsa 6300 Asztrik tér 1.  H-114 
Nagyboldogasszony Római Katolikus Általános Iskola  Tapolca 8300 Templom-domb 6.  H-115 
Patrona Hungariae Általános Iskola  Budapest 1092 Knézich utca 3-13.  H-118 
Piarista Általános Iskola, Gimn. és Szakközépiskola  Mosonmagyaróvár 9200 Fő u. 4  H-119 
Brenner János Óvoda, Általános Iskola és Koll.  Szombathely 9700 Petőfi Sándor u. 6.  H-121 
Ranolder János Római Katolikus Általános Iskola  Keszthely 8360 Kossuth L. u. 75.  H-122 
Savio Szent Domonkos Kat. Ált. Isk. és Óvoda Békéscsaba 5600 Szarvasi út 31. H-123
Szent András Általános Iskola  Szentendre 2000 Bajcsy-Zsilinszky u. 4.  H-124 
Szent Anna Katolikus Általános Iskola  Szany 9317 Ifjúság utca 1.  H-125 
Szent Erzsébet Katolikus Általános Iskola és Óvoda 6600 Szentes, Erzsébet tér 1. H-128
Szent Erzsébet Katolikus Általános Iskola és Óvoda  Pécel 2119 Kossuth tér 7.  H-129 
Szent Erzsébet Római Katolikus Általános Iskola  Mór 8060 Erzsébet tér 19.  H-130 
Szent Imre Általános Iskola  Jánosháza 9545 Ady Endre u. 14.  H-131 
Szent Imre Katolikus Általános Iskola és Óvoda 2100 Gödöllő, Szabadság tér 19. H-134
Szent Imre Keresztény Általános Iskola, Gimn. és Szk.  Balassagyarmat 2660 Szabó Lőrinc u. 1.  H-136 
Szent Imre Római Katolikus Általános Iskola és Óvoda 2900 Komárom, Bajcsy- Zs. U. 15. H-137
Szent István Egyházi Általános Iskola és Gimn.  Makó 6900 Szent István tér 14-16.  H-139 
Szent István Római Katolikus Általános Iskola  Pápa 8500 Fő tér 6.  H-141 
Szent János Apostol Katolikus Általános Iskola  Budapest 1043 Tanoda tér 6.  H-142 
Szent József Katolikus Általános Iskola  Szekszárd 7100 Garay tér 9.  H-143 
Szent Lőrinc Katolikus Általános Iskola  Budapest 1183 Gyöngyvirág u. 41.  H-145 
Szent Mór Iskolaközpont  Pécs 7621 Hunyadi út 9.  H-146 
Szent Orsolya Római Kat. Ált. Isk. Gimn. és Koll.  Sopron 9400 Orsolya tér 2-3.  H-147 
Szilágyi Keresztény Iskola  Veszprém 8200 Iskola u. 6.  H-148 
Pannonia Sacra Katolikus Általános Iskola  Budapest 1122 Csaba utca 16.  H-150 
Szent János Katolikus Általános Iskola  Dabas-Sári 2371 Rákóczi F. u. 2/6.  H-151 
Mindszenty József Általános Isk. Gimn. és Koll.  Zalaegerszeg 8900 Zárda u. 25.  H-154 
Miskolci Görög Katolikus Általános Iskola  Miskolc 3527 Soltész Nagy Kálmán u. 27.  H-155 
Nagyboldogasszony Katolikus Általános Iskola  Jászberény 5100 Lehel Vezér tér 5.  H-157 
Svetits Katolikus Óvoda, Ált. Isk., Gimn. és Diákotthon  Debrecen 4024 Szent Anna u. 20-26  H-162 
Szent Benedek Katolikus Általános Iskola Celldömölk 9500 József Attila u. 1. H-163
Szent Imre Katolikus Általános Iskola  Ráckeve 2300 Szent István tér 22.  H-165 
Budapesti Ward Mária Általános Iskola Budapest 1056 Molnár u. 4. H-168
Constantinum Intézmény  Kiskunfélegyháza 6100 Petőfi u. 2  H-171 
Kertvárosi Katolikus Általános Iskola  Hódmezővásárhely 6600 Hóvirág u. 3.  H-172 
Piarista Általános Iskola  Nagykanizsa 8800 Sugár út 11-13.  H-175 
Sík Sándor Római Katolikus Általános Iskola Zalaszabar 8743 Újtelep u. 1/a  H-176 
Szent Margit Általános Iskola  Tatabánya 2800 Botond u. 1.  H-180 
II. János Pál Katolikus Általános Iskola  Kecel 6237 Szabadság tér 17.  H-181 
Szent Imre Kat. Ált. Isk. és Háromkirályok Óvoda  Tiszafüred 5350 Fő út 26.  H-184 
Vörösmarty Mihály Katolikus Ált. Isk. és Óvoda  Miskolc 3530 Mádai Lajos u. 2.  H-185 
Nagyboldogasszony Katolikus Általános Iskola  Csongrád 6640 Kossuth tér 6.  H-186 
Szent György Görögkatolikus Óvoda és Ált. Iskola Kisvárda 4600 Várday I. u. 19-21  H-187 
Szent Mihály Görögkatolikus Ált. Iskola  Nyíradony 4254 Árpád tér 10.  H-188 
Szent László Katolikus Szakk., Ált. Iskola Koll. és Ó.  Kisvárda 4600 Flórián tér 3.  H-189 
II. János Pál Pápa Katolikus Általános Iskola  Bátonyterenye 3078 Zrínyi út 1.  H-190 
Széchenyi István Katolikus és Német Nemz. Ált. Isk.  Mátészalka 4700 Széchenyi út 7.  H-191 
Szent István Keresztény Általános Iskola  Cserhátsurány 2676 Szabadság út 28.  H-192 
Páduai Szent Antal Általános Iskola és Gimnázium Piliscsaba 2081 Béla király utca 72 H-193
Apáczai Csere János Kat. Ált. Iskola 3032 Apc, Fő út 48. H-196
Szent Gellért Kat. Ált. Iskola és Gimn. 1016 Bp. Gellérhegy u. 7. H-198
Szent Ágoston Katolikus Általános Iskola 6136 Harkakötöny Rákóczi utca 17. H-199
Adácsi Szent Jakab Katolikus Általános Iskola 3292 Adács, Rákóczi u. 20-24. H-202
Makói Kat. Ált. Iskola és Óvoda 6900 Makó, Návay Lajos tér 12./a. H-205
Vámosgyörki Visontai Kovách László Katolikus Ált. Iskola Vámosgyörk 3291 Kossuth út 6. H-206
Jászapáti Szent Inmre Katolikus Általános Iskola 5130 Jászapáti, Damjanich u. 2. H-208
Szent György Katolikus Általános Iskola 5054 Jászalsószentgyörgy, Rákóczi út 1. H-209
Szent Imre Kat. Gimnázium Ált. Iskola, Koll. És Óvoda 4400 Nyíregyháza, Ungvár sétány 19. H-211
Néri Szent Fülöp Katolikus Általános Iskola 7628 Pécs, Török István u. 13. H-214
Szent Gellért Kat. Ált. Iskola és Óvoda 5500 Gyomaendrőd, Selyem u. 109/2. H-215
Gárdonyi Géza Katolikus Általános Iskola Balaton Kossuth út 80 H-240
Szent László Katolikus Általános Iskola Encs 3800 Petőfi út 18 H-241
Szent Imre Római Katolikus Általános Iskola Miskolc 3532 Fadrusz János u.3-8 H-243
Petőfi Sándor Római Katolikus Általános Iskola 2220, Vecsés, Petőfi tér 1. H-244
Óbudai Szent Péter és Pál Szalézi Ált.Iskola 1036, Óbuda, Fényes Adolf utca 10 H-245
Szent Efrén  Görögkatolikus Ált.Iskola Debrecen 4024 Kossuth u. 44 H-246
Pánthy Endre Katolikus Általános Iskola Törökszentmiklós 5200 Petőfi út 52 H-247
Újtelepi Katolikus Általános Iskola Heves 3360 József Attila út 18 H-248
Szent István Kat.Óvoda és Ált.Iskola Kétsoprony 5674 Dózsa György u. 18-20 H-249
Bencés Apátság Illyés Gyula Ált.Isk Tihany 8237 Csokonai u.73 H-250
Magyar Szentek Római Kat.Óvoda és Ált.Isk. Pásztó 3060 Deák Ferenc út 17 H-251
Szent Miklós Görögkatolikus Ált.Isk. Edelény 3780 Borsodi út 36/b H-252
Pál Apostol Kat.Ált.Iskola és Gimn. Bp, 1173 Pesti út 84 H-253
Néri Szent Fülöp Katolikus Általános Iskola Budapest 1161 Béla u.23. H-254
Páter Bárkányi János Óvoda és Ált.Iskola Szécsény 3170 magyar u.13-15 H-256
Szent Imre Katolikus Általános Iskola Tenk 3359 Rákóczi F.út 2 h-257
Szent István Katolikus Általános Iskola Mezőkövesd, 3400 Mátyás király 44 H-259
Újhatvani Római Katolikus Általános Iskola 3000 Hatvan, Rákóczi u. 4. H-260
Istenszülő Oltalmáról Elnevezett Görögkatolikus Óvoda és Ált.Isk. Újfehértó 4244 Széchenyi u.3. H-261
Váci Mihály Katolikus Általános Iskola Nagykáta Vadász u.1. H-262
Gyulai Római Katolikus Gimnázium, Általános Iskola, Óvoda és Kollégium 577, Gyula, Erkel tér 2. H-263

GRATULÁLUNK!

A középdöntőből 44 iskola 118 tanulója vehet részt az országos döntőn, melyet 2014. május 17-én, szombaton  11 órakor rendezünk meg Pécelen a Szent Erzsébet Katolikus Általános Iskola és Óvodában     /2119 Pécel, Kossuth tér 7./

Nagyon nehéz dolgunk volt, mivel sok szépen, pontosan és igényesen kitöltött feladatlappal találkoztunk.
Sajnos nem jutathatunk minden ügyes gyermeket a döntőbe, pedig nagyon sok tehetséges tanulóval találkoztunk. (A döntőbe jutáshoz figyelembe vettük a középdöntő eredményét és a három fordulóban elért pontokat is.)

DÖNTŐBE JUTOTT TANULÓK NÉVSORA

Gyenes Adél hittan 2. H-208
Miczki Ferenc hittan 2. H-196
Baján Veronika hittan 2. H-124
Fáy Albert hittan 2. H-124
Kalányos György hittan 2. H-214
Solymosi Ádám hittan 2. H-254
Bajusz Nóra hittan 2. H-260
Balogh Nóra hittan 2. H-122
Csermák Júlia hittan 2. H-112
Gőbl Kinga hittan 2. H-147

Bánházi Boglárka olvasás 2 h-254
Merényi Cecíilia olvasás 2 h-146
Gerencsér Panna olvasás 2 h-243
Kosztelnik Eszter olvasás 2 h-130
Pál Bendegúz olvasás 2. h-122
Predák Anna olvasás 2 h-168
Schmidt Dea olvasás 2 h-208
Kátai Ádám olvasás 2 h-108
Szabari Dorka olvasás 2 h-208
Sümegi Júlia Anett olvasás 2 h-122
Kovács Patrik olvasás 2 h-129

Fodor Lili nyelvtan 2. h-191
Garda Dominik nyelvtan 2. h-191
Magyar anna nyelvtan 2. h-191
Korok Zalán nyelvtan 2. h-191
Szabó Ervin nyelvtan 2. h-191
Schmidt Dea nyelvtan 2. h-208
Nyitrai Balázs nyelvtan 2. h-208
Wirth Lili nyelvtan 2. h-142
Tábori Eszter nyelvtan 2. h-111
Gál Bence nyelvtan 2. h-111

Wöller Lili matematika 2 h-205
Kopasz Melinda matematika 2 h-205
Szentendrey Réka matematika 2 h-124
Surányi István matematika 2 h-205
Surányi Sándor matematika 2 h-205
Csaba Nándor matematika 2 h-142
Takács Jázmin matematika 2 h-212
Gáty Gergely matematika 2 h-148
Nyitrai Balázs Péter matematika 2 h-208
Bódi Dominik Zsolt matematika 2. h-246
Rónaszegi Merse matematika 2 h-150

Broczky Katalin hittan 3 h-142
Szücs Márton Teofil hittan 3 h-146
Veres Bianka hittan 3 h-184
Simon Levente hittan 3 h-196
Dányi Luca hittan 3 h-260
Réthelyi Ágnes hittan 3 h-254
Ecsedi Balázs hittan 3 h-129
Kovács Ágoston hittan 3 h-101
Molnár Máté hittan 3 h-129
Szedresi Márton hittan 3 h-180
Takács Luca hittan 3 h-124
Fóris Áron hittan 3 h-245

Puskás Csenge olvasás 3 h-191
Grenerczy Anna Lili olvasás 3 h-106
Izsa Bernadett olvasás 3 h-142
Hartyányi Vincent olvasás 3 h-196
Kovács Szabolcs olvasás 3 h-191
Simon Szonja olvasás 3 h-243
Tálas Róbert olvasás 3 h-185
Birócsák Marcell olvasás 3 h-145
Till Nóra Lili olvasás 3 h-142
Kovalcsik Nóra olvasás 3 h-128

Nagy Boglárka nyelvtan 3 h-191
Simon Szonja nyelvtan 3 h-243
Kertész Lili Anna nyelvtan 3 h-248
Rácz Tamás nyelvtan 3 h-205
Kovács Szabolcs nyelvtan 3 h-191
Barna Lázár Anna nyelvtan 3 h-245
Brumbaner Marcell nyelvtan 3 h-130
Dányi Luca nyelvtan 3 h-260
Gellért Gréta nyelvtan 3 h-205
Káposztás Benedek nyelvtan 3 h-150

Grenerczy Anna Lili matematika 3 h-106
Strumpf Dávid matematika 3 h-260
Nagy Boglárka matematika 3 h-191
Till Nóra Lili matematika 3 h-142
Izsa Bernadett matematika 3 h-142
Patkovics Dóra matematika 3 h-248
Ferencz Mátyás matematika 3 h-142
Reisz Benedek matematika 3 h-245
Kovalcsik Nóra matematika 3 h-128
Kanyó Blanka matematika 3 h-256

Árvai Anna Erika hittan 4. h-184
Bezák Olivér hittan 4. h-129
Hegedüs Nóra hittan 4. h-129
Cseh Zsófia hittan 4. h-101
Beranek László Bence hittan 4. h-184
Broczky István hittan 4. h-142
Dicső Dóra hittan 4. h-129
Borsos Máté hittan 4. h-129
Masason Antal hittan 4. h-110
Tamás Máté hittan 4. h-184
Ancsin Éva hittan 4. h-249
Szász Ágoston hittan 4. h-249
Garajszki Bálint hittan 4. h-151
Schmist Dorina hittan 4. h-130

Kiss Boglár olvasás 4 h-253
Kovács Sebestyén olvasás 4 h-146
Bakacsi Lilla olvasás 4 h-253
Máté Kristóf olvasás 4 h-191
Szakács Levente olvasás 4 h-190
Gyenes Lilla olvasás 4 h-258
Juhász Erzsébet olvasás 4 h-143
Kis Ilona Szidónia olvasás 4 h-245
Pacsmag Eszter olvasás 4 h-112
Simon Dániel olvasás 4 h-154

Kiss Emese Virág nyelvtan 4 h-191
Farkas Attila nyelvtan 4 h-191
Papp Zsófia Petra nyelvtan 4 h-191
Szelényi Artúr nyelvtan 4 h-146
Biró Bálint nyelvtan 4 h-146
Réthy-Fercsik Olna nyelvtan 4 h-211
Ragács Hajnalka nyelvtan 4 h-128
Bertalan Dániel nyelvtan 4 h-148
Tóth Eszter nyelvtan 4 h-190
Klincsik Anna nyelvtan 4 h-211

Bertalan Dániel matematika 4 h-148
Horváth Emese matematika 4 h-256
Bándi Hunor matematika 4 h-256
Gulyás Boglárka matematika 4 h-106
Pilz Olivér matematika 4 h-185
Szabó Levente Lukács matematika 4 h-245
Batha Benedek matematika 4 h-101
Török Bálint matematika 4 h-257
Borsos Máté matematika 4 h-129
Berényi Petra matematika 4 h-146
Pödör Máté matematika 4 h-141
Ágoston Pál matematika 4 h-113

Akik nem tudnak részt venni a versenyen, kérem, azonnal értesítsék a verseny szervezőt telefonon – 06-28-547-301 vagy 06-28-547-300 - , hogy helyére új tanulót hívhassunk be.

Program

10.00 -10.30

Regisztráció

10.30-11.00

Megnyitó, eligazítás

11.00 – 12.00

Versenydolgozatok megírása

12.00 – 12.30

Ebéd

12.30 – 14.00

Szabadidő  - filmvetítés, kézműves foglalkozás

14.00

Eredményhirdetés

Azoknak a tanulóknak, akik több tantárgyból is bejutottak a döntőbe, a verseny előbb kezdődik.
A két tárgyból bejutók 9.30-tól írják az első versenydolgozatukat.

Szükséges felszerelés:  magyar nyelv és irodalom, hittan: tolltartó (színes ceruza)
matematika: tolltartó, vonalzó

Az iskola megközelíthető: a Keleti pályaudvarról induló Hatvanba menő vonattal Pécelig, az Őrs vezér teréről induló 169E-s autóbusszal, illetve közúton.
A vasútállomástól az iskola elérhető kb. 10 perces sétával vagy a 169E-s autóbusszal 2 megálló. Az autóbusz az iskolával szemben a Kossuth téren áll meg. Az iskola bejárata az OTP –vel szemben található toló kapu, ami az iskola előkertjébe vezet, ahol az iskola névadójának – Szent Erzsébet – szobra áll.

   Köszönjük az intézmény vezetőjének a támogatását és a versenyben résztvevő kollégáknak, hogy ösztönözték, bíztatták és segítették tanítványaikat.

            Kérem a döntőbe jutott gyermekek kísérőit, hogy a verseny végén vegyék át iskolájuk kijavított feladatlapjait.

GRATULÁLUNK MINDEN VERSENYZŐNKNEK
AZ ELÉRT EREDMÉNYHEZ!

   A tanév hátralévő részére jó munkát, a közelgő vakációra jó pihenést, kellemes időtöltést kívánunk!

Tisztelettel:
Bujna Katalin
versenyszervező

Pécel, 2014. április 29.

 

Szövegdoboz:  Tisztelt Versenyszervező Kollégák!

Lezárult a katolikus iskolák országos tanulmányi versenyének háromfordulós elődöntője. A három fordulóból több mint 1000 tehetséges gyermek jutott be a középdöntőbe.  

Az érintett tanulók névre szóló feladatlapjait az iskolák címére kipostáztuk, melyeket kérem elzárva tartani a megírás időpontjáig.

A középdöntő megírásának időpontja április 8. (kedd). A verseny tisztasága érdekében kérjük egyszerre, felügyelő tanár mellett oldják meg tanulóik a versenyfeladatokat. Aki több tantárgyból jutott be, annak megfelelő pihenő idő betartásával szintén ezen a napon kell megoldania a feladatlapot.

Kérjük, hogy még aznap adják postára, mivel csak az április 8-ai feladási dátumú leveleket tudjuk elfogadni.

A tanulmányi verseny feladatlapjait két címre küldjék:
1. magyar, hittan: Szent Erzsébet Katolikus Általános Iskola és Óvoda                            /2119 Pécel, Kossuth tér 7./

2. matematika: Szent István Római Katolikus Általános Iskola                               /8500 Pápa, Fő tér 6./

A versenyzéshez sok sikert kívánunk!

 
Bujna Katalin
versenyszervező

 

Szövegdoboz:

Szent Erzsébet Katolikus Általános Iskola és Óvoda

2119 Pécel, Kossuth tér 7.  

Tel./fax: 06-28/547-300 Igazgató: 06-28-547-301

Óvoda: 06-28-788-524

E-mail: szekai@szerzsebet.sulinet.hu

bujnakata@freemail.hu

Honlap: pecel.ekif.hu

 

  Pécel, 2013. szeptember. 11.
                                                                                                           Ikt.sz.        /B/2013

Tárgy: Versenyfelhívás

 

Tisztelt Igazgató Úr/Asszony!

Tisztelt Alsós Munkaközösségvezető és Tanítók!

 

A 2012/2013-es tanévben a Harmatcsepp tanulmányi verseny a katolikus iskolák között sikeresen befejeződött az országos döntővel 2013. májusában.

A nagy érdeklődésre való tekintettel a 2013/2014-es tanévben is folytatjuk levelező versenyünket.

A versenyt az alsó tagozatos diákok részére hirdetjük meg az alábbi tantárgyakból:

o   2-3-4. osztály: olvasás-szövegértés

o   2-3-4. osztály: nyelvtan-helyesírás

o   2-3-4. osztály: matematika

o   2-3-4. osztály: hittan

Célunk:                                                  

-      nyelvtani ismeretek elmélyítése   

-      megszeretetni az olvasást

-      logikus gondolkodás fejlesztése

-      tudatos keresztény életre nevelés

-      önálló feladatmegoldó képesség fejlesztése

-      kedv ébresztése az igényes és játékos tanulás iránt

-     tehetséges tanulók gondozása és fejlesztése

 

a 2013-2014-es tanévtől kezdve a szervező iskolák döntőbe jutott tanulóit versenyen kívül a  többiektől függetlenül, külön értékeljük!

A verseny 5 fordulós!               

A verseny lebonyolítása:

A tanév folyamán három alkalommal, szakértők által összeállított feladatlapokat a KPSZTI és iskolánk honlapjáról /www.szerzsebet.sulinet.hu/ lehet letölteni. Az első három forduló az elődöntő.

Az elődöntő feladatlapjai várhatóan a következő időpontokban jelennek meg a honlapokon:

1.      forduló: 2013. október 21.

2.      forduló: 2013. december 16.

3.      forduló: 2014. január 27.

 

 

A verseny menete:

1.      A versenyzők írásban megoldják a letöltött feladatlapokat, amelyeket a versenyt szervező pedagógus összegyűjt és a megadott határidőig visszaküld a következő címekre:

Matematika: Szent István Római Katolikus Általános Iskola

8500 Pápa, Fő tér 6. Pf. 57.

Olvasás-szövegértés, nyelvtan-helyesírás, hittan: Szent Erzsébet Katolikus Általános Iskola és Óvoda 

2119 Pécel, Kossuth tér 7.

2.      Kérjük a feladási határidőt pontosan betartani!

            Ahatáridő lejárta után feladott feladatlapokat nem tudjuk elfogadni.

3.      Kérjük az iskola kódját a feladatlapra ráírni! A versenyre nevezett iskolák kódja

       2013. október elejétől letölthető a KPSZTI és intézményünk honlapjáról.  /pecel.ekif.hu/

4.      A harmadik fordulót követően összesített eredménylistát készítünk a versenyben résztvevők teljesítményéről.

Ezután az iskolák értesítést kapnak arról, hogy ki jutott a középdöntőbe, és mikor kell megírniuk a középdöntő feladatlapját.

A középdöntő várható időpontja április közepe.

5.      A középdöntőt minden iskola a kijelölt napon, saját iskolájában tartja meg, majd még aznap postára adják a megoldott feladatlapokat.

6.      A döntőbe jutott tanulókról - évfolyamonként és tantárgyanként a 10 legjobb eredmény - értesítjük az iskolákat.

7.      A döntőt intézményünk rendezi meg 2014. május 17-én, szombaton.


A verseny nevezési díja: 1.000- Ft/fő/tantárgy/év

Jelentkezési határidő: 2013. október 18.

 

Jelentkezni a mellékelt nevezési lapon lehet. Kérjük a nevezési lapokat nyomtatott betűkkel (olvashatóan) vagy számítógéppel töltsék ki! A nevezéseket küldhetik postán vagy e-mailben. bujnakata@freemail.hu

 

Kérem a nevezési díjat a jelentkezési határidőig, belföldi (rózsaszín) postautalványon feladni. A feladási díj levonható a nevezési díjból, amelyről számlát a posta állít ki.

Amennyiben a befizetésről számlát kérnek, azt a nevezési lapon jelezzék! 

Kérjük, a postautalványon pontosan tüntessék fel az iskola nevét és a versenyzők számát!

A nevezési díjat átutalással is befizethetik a 11742331-20006709 számlaszámra.

A versennyel kapcsolatban további információval szívesen állunk rendelkezésükre telefonon /06-28-547-301, 06-28-547-300/vagy e-mail-ben.

A versenyzéshez sok sikert kívánunk!

.                                                                                                           Bujna Katalin                                                      

                                                                                                            versenyszervező     

 

 

JELENTKEZÉSI LAP
Harmatcsepp tanulmányi verseny

Iskola neve, címe:
…………………………………………………………………………………………
……………………………………………………………………………………………
………………………………………………………………………………………

Kapcsolattartó pedagógus: ……………………………………………………………….
Telefon, e-mail:…………………………………………………………………………..

Sorszám

Tanuló neve

Osztály

Tantárgy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2013. …………………………………
………………………………
 
pedagógus

 

A versenyfelhívás letölthető

Adácsi Szent Jakab Katolikus Általános Iskola 3292 Adács, Rákóczi u. 20-24. H-202
Apáczai Csere János Kat. Ált. Iskola 3032 Apc, Fő út 48. H-196
Apor Vilmos Katolikus Iskolaközpont  Győr 9024 Pátczay Pál u. 46  H-101 
Árpád-házi Szent Margit Általános Iskola  Sátoraljaújhely 3980 József A. u. 1.  H-102 
Árpád-házi Szent Margit Óvoda és Ált. Iskola 9730 Kőszeg, Várkör 34. H-103
Bencés Apátság Illyés Gyula Ált.Isk Tihany 8237 Csokonai u.73 H-250
Boldog Gizella Katolikus Általános Iskola és Óvoda  Mohács 7700 Szabadság utca 2.  H-105 
Bolyai János Katolikus Általános Iskola 3900 Szerencs, Rákóczi út 100. H-212
Brenner János Óvoda, Általános Iskola és Koll.  Szombathely 9700 Petőfi Sándor u. 6.  H-121 
Constantinum Intézmény  Kiskunfélegyháza 6100 Petőfi u. 2  H-171 
Gárdonyi Géza Katolikus Általános Iskola Balaton Kossuth út 80 H-240
Gárdonyi Géza Katolikus Általános Iskola Miskolc 3508 Szeretet u.5. h-258
Gyulai Római Katolikus Gimnázium, Általános Iskola, Óvoda és Kollégium 577, Gyula, Erkel tér 2. H-263
II. János Pál Katolikus Általános Iskola  Kecel 6237 Szabadság tér 17.  H-181 
II. János Pál Pápa Katolikus Általános Iskola  Bátonyterenye 3078 Zrínyi út 1.  H-190 
II. Rákóczi Ferenc Katolikus Általános Iskola  Gyöngyös 3200 Petőfi Sándor út 2.  H-108 
Istenszülő Oltalmáról Elnevezett Görögkatolikus Óvoda és Ált.Isk. Újfehértó 4244 Széchenyi u.3. H-261
Jászapáti Szent Inmre Katolikus Általános Iskola 5130 Jászapáti, Damjanich u. 2. H-208
Káli Gárdonyi Géza Kat.Ált.Iskola Kál, 3350 Rózsa út 8 H-255
Kertvárosi Katolikus Általános Iskola  Hódmezővásárhely 6600 Hóvirág u. 3.  H-172 
Kolping Általános.Iskola és Gimnázium Budapest, 1134 Huba u.6. H-264
Koszisz Timaffy Endre Általános Iskola  Dunasziget 9226 Fő út 39. H-207
Magyar Szentek Római Kat.Óvoda és Ált.Isk. Pásztó 3060 Deák Ferenc út 17 H-251
Makói Kat. Ált. Iskola és Óvoda 6900 Makó, Návay Lajos tér 12./a. H-205
Marianum Általános Iskola  Érd 2030 Alsó u. 21.  H-110 
Mindszenty József Általános Isk. Gimn. és Koll.  Zalaegerszeg 8900 Zárda u. 25.  H-154 
Mindszenty József Katolikus Általános Iskola  Esztergom 2500 Kiss János u. 1  H-112 
Mindszenty József Római Katolikus Általános Iskola  Budaörs 2040 Esze Tamás utca 1.  H-113 
Miskolci Görög Katolikus Általános Iskola  Miskolc 3527 Soltész Nagy Kálmán u. 27.  H-155 
Nagyasszonyunk Katolikus Intézmény  Kalocsa 6300 Asztrik tér 1.  H-114 
Nagyboldogasszony Katolikus Általános Iskola  Jászberény 5100 Lehel Vezér tér 5.  H-157 
Nagyboldogasszony Katolikus Általános Iskola  Csongrád 6640 Kossuth tér 6.  H-186 
Nagyboldogasszony Római Katolikus Általános Iskola  Tapolca 8300 Templom-domb 6.  H-115 
Néri Szent Fülöp Katolikus Általános Iskola 7628 Pécs, Török István u. 13. H-214
Néri Szent Fülöp Katolikus Általános Iskola Budapest 1161 Béla u.23. H-254
Óbudai Szent Péter és Pál Szalézi Ált.Iskola 1036, Óbuda, Fényes Adolf utca 10 H-245
Páduai Szent Antal Iskola Piliscsaba 2081 Béla király utca 72.  H-193 
Pál Apostol Kat.Ált.Iskola és Gimn. Bp, 1173 Pesti út 84 H-253
Pannonia Sacra Katolikus Általános Iskola  Budapest 1122 Csaba utca 16.  H-150 
Pánthy Endre Katolikus Általános Iskola Törökszentmiklós 5200 Petőfi út 52 H-247
Páter Bárkányi János Óvoda és Ált.Iskola Szécsény 3170 magyar u.13-15 H-256
Patrona Hungariae Általános Iskola  Budapest 1092 Knézich utca 3-13.  H-118 
Petőfi Sándor Római Katolikus Általános Iskola 2220, Vecsés, Petőfi tér 1. H-244
Piarista Általános Iskola  Nagykanizsa 8800 Sugár út 11-13.  H-175 
Piarista Általános Iskola, Gimn. és Szakközépiskola  Mosonmagyaróvár 9200 Fő u. 4  H-119 
Ranolder János Római Katolikus Általános Iskola  Keszthely 8360 Kossuth L. u. 75.  H-122 
Savio Szent Domonkos Katolikus Általános Iskola és Óvoda  Békéscsaba 5600 Szarvasi út 31.  H-123 
Sík Sándor Római Katolikus Általános Iskola Zalaszabar 8743 Újtelep u. 1/a  H-176 
Svetits Katolikus Óvoda, Ált. Isk., Gimn. és Diákotthon  Debrecen 4024 Szent Anna u. 20-26  H-162 
Széchenyi István Katolikus és Német Nemz. Ált. Isk.  Mátészalka 4700 Széchenyi út 7.  H-191 
Szent Ágoston Katolikus Általános Iskola 6136 Harkakötöny Rákóczi utca 17. H-199
Szent András Általános Iskola  Szentendre 2000 Bajcsy-Zsilinszky u. 4.  H-124 
Szent Anna Katolikus Általános Iskola  Szany 9317 Ifjúság utca 1.  H-125 
Szent Efrén  Görögkatolikus Ált.Iskola Debrecen 4024 Kossuth u. 44 H-246
Szent Erzsébet Katolikus Általános Iskola és Óvoda 6600 Szentes, Erzsébet tér 1. H-128
Szent Erzsébet Katolikus Általános Iskola és Óvoda  Pécel 2119 Kossuth tér 7.  H-129 
Szent Erzsébet Római Katolikus Általános Iskola  Mór 8060 Erzsébet tér 19.  H-130 
Szent Gellért Kat. Ált. Iskola és Gimn. 1016 Bp. Gellérhegy u. 7. H-198
Szent Gellért Kat. Ált. Iskola és Óvoda 5500 Gyomaendrőd, Selyem u. 109/2. H-215
Szent György Görögkatolikus Óvoda és Ált. Iskola Kisvárda 4600 Várday I. u. 19-21  H-187 
Szent György Katolikus Általános Iskola 5054 Jászalsószentgyörgy, Rákóczi út 1. H-209
Szent Imre Általános Iskola  Jánosháza 9545 Ady Endre u. 14.  H-131 
Szent Imre Kat. Ált. Isk. és Háromkirályok Óvoda  Tiszafüred 5350 Fő út 26.  H-184 
Szent Imre Kat. Gimnázium Ált. Iskola, Koll. És Óvoda 4400 Nyíregyháza, Ungvár sétány 19. H-211
Szent Imre Kat. Isk. és Jó Pásztor Óvoda  Eger 3300 Deák Ferenc út 45.  H-106 
Szent Imre Katolikus Általános Iskola Tenk 3359 Rákóczi F.út 2 h-257
Szent Imre Katolikus Általános Iskola  Ráckeve 2300 Szent István tér 22.  H-165 
Szent Imre Katolikus Általános Iskola és Óvoda 2100 Gödöllő, Szabadság tér 19. H-134
Szent Imre Keresztény Általános Iskola, Gimn. és Szk.  Balassagyarmat 2660 Szabó Lőrinc u. 1.  H-136 
Szent Imre Római Katolikus Általános Iskola Miskolc 3532 Fadrusz János u.3-8 H-243
Szent Imre Római Katolikus Általános Iskola és Óvoda 2900 Komárom, Bajcsy- Zs. U. 15. H-137
Szent István Egyházi Általános Iskola és Gimn.  Makó 6900 Szent István tér 14-16.  H-139 
Szent István Kat.Óvoda és Ált.Iskola Kétsoprony 5674 Dózsa György u. 18-20 H-249
Szent István Katolikus Általános Iskola Mezőkövesd, 3400 Mátyás király 44 H-259
Szent István Keresztény Általános Iskola  Cserhátsurány 2676 Szabadság út 28.  H-192 
Szent István Római Katolikus Általános Iskola  Pápa 8500 Fő tér 6.  H-141 
Szent János Apostol Katolikus Általános Iskola  Budapest 1043 Tanoda tér 6.  H-142 
Szent János Katolikus Általános Iskola  Dabas-Sári 2371 Rákóczi F. u. 2/6.  H-151 
Szent József Katolikus Általános Iskola  Szekszárd 7100 Garay tér 9.  H-143 
Szent Kereszt Katolikus Általános Iskola és Óvoda  Cegléd 2700 Pesti út 2-4.  H-111 
Szent László Katolikus Általános Iskola Encs 3800 Petőfi út 18 H-241
Szent László Katolikus Általános Iskola  Sárvár 9600 Dózsa u. 28.  H-144 
Szent László Katolikus Szakk., Ált. Iskola Koll. és Ó.  Kisvárda 4600 Flórián tér 3.  H-189 
Szent Lőrinc Katolikus Általános Iskola  Budapest 1183 Gyöngyvirág u. 41.  H-145 
Szent Margit Általános Iskola  Tatabánya 2800 Botond u. 1.  H-180 
Szent Mihály Görögkatolikus Ált. Iskola  Nyíradony 4254 Árpád tér 10.  H-188 
Szent Miklós Görögkatolikus Ált.Isk. Edelény 3780 Borsodi út 36/b H-252
Szent Mór Iskolaközpont  Pécs 7621 Hunyadi út 9.  H-146 
Szent Orsolya Intézményközpont Dombóvár 7200 Kölcsey út 1-3 H-242
Szent Orsolya Római Kat. Ált. Isk. Gimn. és Koll.  Sopron 9400 Orsolya tér 2-3.  H-147 
Szilágyi Keresztény Iskola  Veszprém 8200 Iskola u. 6.  H-148 
Tiszaparti Római Katolikus Általános Iskola és Gimn.  Szolnok 5000 Tiszaparti sétány 4/a  H-183 
Újhatvani Római Katolikus Általános Iskola 3000 Hatvan, Rákóczi u. 4. H-260
Újtelepi Katolikus Általános Iskola Heves 3360 József Attila út 18 H-248
Váci Mihály Katolikus Általános Iskola Nagykáta Vadász u.1. H-262
Vámosgyörki Visontai Kovách László Katolikus Általános Iskola Vámosgyörk 3291 Kossuth út 6. H-206
Vörösmarty Mihály Katolikus Ált. Isk. és Óvoda  Miskolc 3530 Mádai Lajos u. 2.  H-185 

 

Az I. forduló feladatsorai letölthetőek:

Hittan 2. osztály

Hittan 3. osztály

Hittan 4. osztály

Matematika 2. osztály

Matematika 3. osztály

Matematika 4. osztály

Nyelvtan 2. osztály

Nyelvtan 3. osztály

Nyelvtan 4. osztály

Olvasás 2. osztály

Olvasás 3. osztály

Olvasás 4. osztály

 

A II. forduló feladatsorai letölthetőek:

Hittan 2. osztály

Hittan 3. osztály

Hittan 4. osztály

Matematika 2. osztály

Matematika 3. osztály

Matematika 4. osztály

Nyelvtan 2. osztály

Nyelvtan 3. osztály

Nyelvtan 4. osztály

Olvasás 2. osztály

Olvasás 3. osztály

Olvasás 4. osztály

 

A III. forduló feladatsorai letölthetőek:

Hittan 2. osztály

Hittan 3. osztály

Hittan 4. osztály

Matematika 2. osztály

Matematika 3. osztály

Matematika 4. osztály

Nyelvtan 2. osztály

Nyelvtan 3. osztály

Nyelvtan 4. osztály

Olvasás 2. osztály

Olvasás 3. osztály

Olvasás 4. osztály

Iskolánk címe:
Szent Erzsébet Katolikus Általános Iskola és Óvoda
2119 Pécel, Kossuth tér 7.
telefon: (06-28) 547-301

   

Design by TigiArt